Sławomir Miszczak-Joanna Siekierska
Sławomir Miszczak
Joanna Siekierska

Aktualności

31 stycznia 2001
Dodałem kolejnych kilka fotek z Pucharu Wieczystego.

30 stycznia 2001
Dzisiaj tylko jedna rzecz, ale za to jaka !!!
Na stronie pojawiają się pierwsze zdjęcia taneczne dzięki uprzejmości Pana Stanisława Ziaji z Mysłowic. Jak zapewne zwróciliście Państwo uwagę Pan Stanisław pojawia się na wielu turniejach i robi fotki parom. O tym, że są to piękne i profesjonalne fotografie będziecie mogli się przekonać wkrótce oglądając poszczególne strony tego serwisu. Zdjęcia oczywiście są "klikliwe" to znaczy, że w celu zobaczenia powiększonej fotki należy na kliknąć na małym zdjęciu.
Pozdrawiam z tego miejsca Pana Stanisława Ziaję i dziękuję z zdjęcia.

29 stycznia 2001
W niedzielę 28 stycznia 2001 odbył się Skawinie Pierwszy Turniej w ramach Małopolskiej Ligi Tanecznej. W dziale Turnieje zamieszczam wyniki z tego turnieju. [Wyniki turnieju...]
Przypominam, że turnieje Małopolskiej Ligi Tanecznej są turniejami o charakterze ogólnopolskim i rywalizować na tych turniejach mogą pary z całego kraju. Organizatorzy Centrum Kultury i Sportu w Skawinie i Szkoła Tańca "ABAT" w Myślenicach już zapraszają pary na kolejny turniej 3 marca 2001, który odbędzie się w Hali Sportowej CKiS w Skawinie.

26 stycznia 2001
Centrum Kultury i Sportu w Skawinie i Szkoła Tańca "ABAT" w Myślenicach zapraszają w niedzielę 28 stycznia 2001 na turniej rozpoczynajacy cykl 8 turniejów pod nazwą Małopolska Liga Taneczna. Pierwszy konkurs taneczny odbędzie się w gościnnej Skawinie. Turniej ten w niektórych kategoriach będzie miał charakter punktowy.
[Więcej informacji...]
Zainteresowanym proponuję zajrzeć także do Regulaminu Małopolskiej Ligi Tanecznej. [Regulamin...]

23 stycznia 2001
Zapraszam do przeczytania relacji Grzegorza Garguli ze Spotkania Miłośników i Sympatyków Tańca, które odbyło się w Krakowskim Centrum Tanecznym w Wigilię tegorocznego Pucharu Wieczystego tj. 12 stycznia 2001. Goście na tym balu stawili się znakomici to i zabawa była przednia. Prym w tym Towarzystwie wiedli Prof. Artur Wieczysty, Prof. T. Bednarczyk, dwóch Prezesów PTT, kilku Prezesów Okręgów, a całości dopełniał Mistrz Ceremoni Pan Kazimierz Michlik. [Więcej...]

Zarząd Okręgu Małopolskiego PTT uaktualnił Listę zatwierdzonych turniejów na rok 2001. Oj, jest gdzie zatańczyć w Małopolsce w tym roku. Zapraszam do przejrzenia tej listy pary taneczne i ewentualnych organizatorów nowych turniejów. [Lista turniejów...]

Przypominam, że w najbliższą niedzielę tj. 28 stycznia 2001 turniejem w Skawinie rozpoczyna się Małopolska Liga Taneczna. Z "dobrze poinformowanych źródeł" mam informację szczególnie miłą i ważną dla par: na zwycięzców poza chwałą czekają "poważne nagrody". Warto, więc przeczytać regulamin tych turniejów i zarezerwować sobie czas w 2001 roku, tak aby wziąć udział w tych konkursach.
[Małopolska Liga Taneczna...]

22 stycznia 2001
UWAGA !!! Organizator Pierwszego Turnieju w ramach Małopolskiej Ligi Tanecznej ogłasza, że turniej 28.01.2001 w Skawinie jest turniejem o charakterze punktowym tylko w wybranych kategoriach i klasach tanecznych. Sprawdź tutaj...

W dziale Turnieje zamieszczam wyniki z V Zimowego TTT o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 48, który odbył się w Krakowie w ostatnią sobotę (20.01.2001). Na turnieju tym rozegrano także "Pierwszy Krok Taneczny" dla par w kategoriach 7-8 lat i 10-12 lat. Zaprezentowało się 66 nowych par, dla których był to pierwszy turniej w życiu. Mimo nie wielkiego stażu tanecznego pary te zaprezentowały się znakomicie, wywołując gorący aplauz u zgromadzonej na sali publiczności. Mam wielką przyjemność i satysfakcję zaprezentować Państwu listy startowe nowych tancerek i tancerzy z obu tych kategorii:
- Lista startowa w kategorii 7-8 lat
- Lista startowa w kategorii 10-12 lat

18 stycznia 2001
Co dopiero zakończył się w Krakowie Puchar Wieczystego, a już w najbliższą sobotę 20.01.2001 KTT "Dobry Wynik", który przekształca się w nowy klub taneczny o nazwie "STYL" zaprasza na V Zimowy TTT o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 48 w Krakowie.
Lista zapowiedzi turniejów powiększyła się o dwa turnieje, które zostaną rozegrane w lutym:
- 4.02.2001 XI TTT "ANDRYCHÓW 2001" w Andrychowie
- 17-18.02.2001 XIV OTTT "ZŁOTE PANTOFELKI" w Kętach
W dziale Szkoły tańca i kluby prezentują się dwa krakowskie kluby taneczne "KORCZAK" i "TAKT" prowadzone przez Marka Putza.
Czekam na informacje od innych klubów tanecznych, które zechciałyby się zaprezentować w tym serwisie.

16 stycznia 2001
"Puchar Wieczystego widziany okiem skrutinera, zza komputera" (ale mi się zrymowało) moja relacja z tego turnieju.
A może ktoś z Szanownych Czytelników napisze relację z Pucharu Wieczystego ze swojego punktu widzenia, chętnie ją opublikuję.

15 stycznia 2001
XXVII OTTT o Puchar Prof. Mariana Wieczystego w Krakowie przeszedł do historii. Zgodnie z obietnicą, którą złożyłem parom oraz ich rodzicom na turnieju w pierwszej kolejności publikuję wyniki z turnieju. Pełna relacja już wkrótce.

11 stycznia 2001
Najświeższe informacje z Pucharu Wieczystego:

10 stycznia 2001
Ponieważ otrzymałem kilka pytań dotyczących Regulaminu Pucharu Wieczystego wyjaśniam wątpliwości:
W każdym tańcu jest rozgrywany osobny turniej. Zatem może się zdarzyć, że ta sama para będzie w walcu angielskim w finale, w tangu odpadnie 1/2 finału, a np. w quickstepie odpadnie już w 1/8 finału. Stąd wynika, że nie można sobie "odpuœcić" żadnego tańca i liczyć na to, że stratę nadrobi się w pozostałych tańcach danego stylu. Turniej wygrywają naprawdę najlepsi, którzy przez cały turniej, w każdej rundzie każdy taniec tańczą bardzo dobrze.
Pozostałe informacje i regulamin można znaleźć na stronie poświęconej
XXVII Pucharowi Wieczystego 2001.
Życzę wszystkim jak najlepszych miejsc i zdobycia "fury" punktów.

Po znajomości otrzymałem pełny skład Zarządu Okręgu Małopolskiego PTT, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego i Delegatów na Walny Zjazd, który publikuję w dziale Okręg Małopolski PTT.

9 stycznia 2001
Prostuję wczorajszą informację frekwencji par na Pucharze Wieczystego. W jednej z kategorii zgłosiło się 100 par (a nie jak napisałem 70), w innej jest 60 par. Multum zatem punktów jest do zdobycia.

Powolutku spływają od zainteresowanych oferty szkół tańca i klubów. Dzisiaj prezentuje swoją ofertę Szkoła Tańca "PASJA".

8 stycznia 2001
W niedzielę 7.01.2001 odbył się w Krakowie doskonale zorganizowany przez Darka Kasztulskigo OTTT "Latina 2001". Frekwencja par była bardzo wysoka, dość powiedzieć, że turniej zakończył się o godz. 23.00. Zgodnie z tym co pisałem wcześniej Kraków jest miastem, gdzie na turniejach można "zdobywać punkty, klasy, chwałę i nagrody", a zatem "łupem" par padło 10 nowych klas, w tym jedna "eska" w łacinie. Nie można także nie wspomnieć o doskonałym pokazie zawodowej pary tanecznej: Augustin Egurrola - Joanna Szokalska, który "rozgrzał do białości" krakowską publiczność. Gratuluję wszystkim zwycięzcom i zdobywcom nowych klas. Szczegółowe wyniki z OTTT "Latina 2001" zamieszczam w dziale Turnieje.

Wszytkim tańczącym przypominam, że za tydzień XXVII Puchar Wieczystego w Krakowie. Z "dobrze poinformowanych źródeł" mam informację o dużej liczbie zgłoszonych par, np. w jednej z kategorii zgłosiło się ok. 70 par. Przy uwzględnieniu podwójnego liczenia punktów na zwycięzców czeka ok. 150 punktów (!!!), nowe klasy, puchary Wieczystego i "nieśmiertelna chwała".

24-25.02.2001 r. Pan Zbigniew Zasada zaprasza na VIII Otwarte Mistrzostwa Polski w Tańcu Dyskotekowym we Wrocławiu. Więcej informacji i regulamin mistrzostw na stronie: www.dance.pl.

UWAGA !!! Zarząd Okręgu Małopolskiego PTT informuje, że z przyczyn od niego niezależnych może okazać się, że lista zatwierdzonych terminów turniejów może ulec zmianie. Jest to spowodowane najczęściej kłopotami organizacyjnymi organizatorów turniejów. Proszę zatem informacje o turniejach weryfikować bezpośrednio u organizatorów turniejów.

4 stycznia 2001
Już wkrótce w Krakowie odbędzie się XXVII OTTT o Puchar Prof. Mariana Wieczystego. Z tej to okazji w dziale Artykuły taneczne zmieszczam artykuł pana Andrzeja Golonki
o życiu i działalności Prof. Wieczystego. Gorąco polecam ten artykuł wszystkim, a szczególnie młodszym adeptom sztuki tanecznej, bo dzisiaj niestety niewielu z nich wie o zasługach Profesora, który jak pisze Andrzej Golonka: "stał się nie tylko synonimem tańca towarzyskiego w Polsce, ale był jego prawdziwą instytucją".

3 stycznia 2001
Dalej w temacie poruszonym wczoraj, czyli "Kraków tańcem stoi i basta !!!": Krakowskie Centrum Tańca (czyli Szkoła Tańca TK i Krakowski Klub Rock'n'roll'a AWF) zaprasza na wprawki taneczne (z angielska practise) dla par turniejowych wszystkich klas i kategorii. Więcej informacji...
Poza tym Krakowskie Centrum Tańca obiecuje, że już wkrótce w rozpoczną się w soboty wieczorki taneczne dla miłośników i sympatyków tańca, którzy lubią (muszą ?!?) tańczyć niekoniecznie turniejowo-wyczynowo (już się nastawiam). Bliższe informacje w późniejszym terminie.

Jeśli jakieś inne kluby lub szkoły tańca organizują podobne zajęcia lub imprezy, chętnie zamieszczę o tym informację.

Uwaga techniczna: Poprawiłem wyświetlanie polskich liter w serwisie, jeśli Ktoś z Was dalej błędnie widzi polskie litery (te z ogonkami), to proszę o powiadomienie mnie o tym poprzez email'a: mwolak@taniec.krakow.pl.

2 stycznia 2001
I wszystko jest Nowe: Milenium, Wiek, Rok i Miesiąc.
Kraków tańcem stoi i basta !!! W styczniu w każdy weekend można w Krakowie zatańczyć na turnieju, zdobywać punkty, klasy, chwałę i nagrody. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kalendarza turniejów w dziale Turnieje.

01.02-04.02.2001 Arkadiusz Pavlović i Iwona Szymańska-Pavlović zapraszają na Szkolenie Taneczne Zima 2001 w Olsztynie.


Archiwum Aktualności:
grudzień 2000

Puchar Wieczystego STANDARD
Puchar Wieczystego
STANDARD