Sławomir Miszczak-Joanna Siekierska
Fot. Kinga Potocka

27 luty 2001
Działy Aktualności i Nowości z grudnia 2000 przerzuciłem do archiwum. Pozwoli to na szybsze ładowanie bieżącej strony, a jednocześnie każdy kto będzie chciał zerknąć do tego co działo się w grudniu będzie mógł sobie załadować archiwalną stronę. Będę się starał na aktualnej stronie trzymać informacje z 2-3 ostatnich miesięcy. Wcześniejsze miesiące będę sukcesywnie przerzucał do archiwum.
[Archiwum Aktualności: grudzień 2000...]
[Archiwum Nowości: grudzień 2000...]

26 luty 2001
W dziale Szkoły tańca i kluby mam przyjemność zaprezentować Państwu Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego "ENCEK" działający przy Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.
[Szczegółowa informacja i oferta AKTT "ENCEK"...]

23 luty 2001
W dziale Okręg Małopolski PTT publikuję nowe uchwały Zarządu Okręgu.
[Nowe uchwały Zarządu Okręgu Małopolskiego PTT...]

22 luty 2001
Zarząd Okręgu Małopolskiego PTT uaktualnił listę zatwierdzonych turniejów. Zmiany dotyczą przede wszystkim terminów turniejów z kwietnia 2001 oraz pojawiło się kilka nowych turniejów. Zainteresowanych zapraszam do przeczytania nowej listy.
[Uaktualniona lista zatwierdzonych turniejów...]

Studencki Klub Taneczny Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaprasza
11 marca 2001 na Turniej Tańca Towarzyskiego w kategorii klas E, D, C, B.
[Więcej informacji o turnieju...]

20 luty 2001
Centrum Kultury i Sportu w Skawinie i Szkoła Tańca "ABAT" w Myślenicach zapraszają w sobotę 3 lutego 2001 na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Małopolska Liga Taneczna - Turniej II w Skawinie.
[Więcej informacji o turnieju...]
Zainteresowanym proponuję zajrzeć także do Regulaminu Małopolskiej Ligi Tanecznej. [Regulamin...]

19 luty 2001
W ostatni weekend odbył się w Kętach dwudniowy turniej XIV OTTT "Złote Pantofelki". Impreza została doskonale zorganizowana przez Dom Kultury w Kętach i Klub Tańca Towarzyskiego "KLEKS". Na ręce "szefowych" tego turnieju Pani Doroty Wojewodzic i Małgosi Kotlarczyk-Wiewiórce składam podziękowania i gratulacje za tak sprawne zorganizowanie imprezy. Dodam także, że pary z KTT "Kleks" Kęty dostroiły się do wysokiego poziomu organizacyjnego i zajęły czołowe miejsca niemal we wszystkich kategoriach i klasach tanecznych. Zwieńczeniem dwudniowych zmagań tanecznych był porywający pokaz tańców latynoamerykańskich w wykonaniu viceMistrzów Polski Sławomira Miszczaka i Joanny Siekierskiej.
W kuluarowych rozmowach organizatorzy obiecali, że za rok następny PIĘTNASTY JUBILEUSZOWY turniej "Złote Pantofelki" w Kętach, to dopiero będzie impreza...
[Szczegółowe wyniki turnieju...]

16 luty 2001
Dzisiaj mam przyjemność zaprezentowawać Państwu Formację Tańca Towarzyskiego "Gracja" z Krosna. Trenerem tego zespołu prezentującego tańce latynoamerykańskie jest Andrzej Orszulak. Jednocześnie "Gracja" to Klub Tańca Towarzyskiego, do którego należą członkowie zespołu...
[Więcej informacji o formacji i klubie "Gracja"...]

15 luty 2001
Nowohuckie Centrum Kultury i Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego "ENCEK" zapraszają 4 marca 2001 na VII Turnieju Tańca Towarzyskiego "LODOWY SOPEL" w Krakowie.
[Szczegółowe informacje o turnieju...]

Szkoła Tańca "Cha-Cha" Aleksandry i Włodzimierza Zininów z Kielc zapraszają
18 marca 2001 na V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "Cha-Cha 2001" w Kielcach.
[Szczegółowe informacje o turnieju...]

14 luty 2001 !!! WALENTYNKI !!!
Przyznam, że nie jestem fanem "Walentynek", w końcu to anglosaskie święto, które próbuje się ostatnimi czasy u nas zadomowić. My mamy nasze staropolskie (a może nawet pochodzące z czasów pogańskich) święto, które charakterem nawiązuje do "Walentynek". Mam na myśli Noc Świętojańską, kiedy to panny puszczają wianki na rzece. Wróżba mówi, że ta panna wyjdzie najszybciej za mąż, której wianek najdłużej utrzyma się na wodzie.
Aby jednak tak już do końca nie zlekceważyć nowego święta, publikuję w dziale Artykuły taneczne list "Walentynkowy" Grzegorza Garguli. Zawiera on bardzo ciekawą inicjatywę...(?!?), ale co ja tu będę się o tym rozpisywał. Zapraszam do przeczytania listu.
[List Walentynkowy Grzegorza Garguli...]

13 luty 2001
W dziale Turnieje dodałem informację o Turnieju Tańca Towarzyskiego w Jastrzębiu 03.03.2001.

Pewne drobne korekty w wyświetlaniu tytułu strony.

9 luty 2001
W dziale Turnieje dodałem informację o Mistrzostwach Polski (Tango Argentino, Mambo, Salsa, Mixing Blues) w Siemianowicach Śląskich 31.03.2001.

8 luty 2001
W dziale Okręg Małopolski PTT publikuję najnowsze uchwały Zarządu Okręgu dostarczone przez Sekretarza Dariusza Dragana.
[Uchwały Zarządu Okręgu Małopolskiego (8.02.2001)...]

7 luty 2001
Od dzisiaj serwis zmienił szatę graficzną. Zmienił się baner, który wyświetla się u góry ekranu na każdej stronie oraz zmieniła się kolorystyka strony. Jeżeli widzisz stary baner (ten z czerwonymi boczkami) to naciśnij baton "odśwież" (ang. reload). Nowy baner jest mniejszy (węższy) co daje więcej miejsca do wyświetlania aktualnych informacji. Co do grafiki, kolorów, zdjęć to nowy baner wydaje się mi ładniejszy, ale to w końcu kwestia gustu. Ciekawy jestem Waszego zdania na ten temat. Wszystkie uwagi i sugestie (w szczególności pochwały) przekażę Pani Ewie Kucharczyk, której dziękuję za zaprojektowanie i wykonanie nowej oprawy graficznej serwisu.

6 luty 2001
Od dzisiaj zapraszam do działu Galeria zdjęć, gdzie można obejrzeć kilka fotek z ostatnich turniejów. Jak na razie wszystkie zdjęcia są autorstwa Pana Stanisława Ziaji z Mysłowic. Jeśli ktoś z "Szanownych Odwiedzaczy" tego serwisu posiada jakieś ciekawe zdjęcia związane z tańcem, a chciałby je zaprezentować szerszej publiczności proszę skontaktować się ze mną.
[Galeria zdjęć...]

5 luty 2001
Jeszcze "ciepłe" wyniki z XI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego "Andrychów 2001" publikuję w dziale Turnieje.
[Wyniki turnieju...]

1 luty 2001
W najbliższą niedzielę 4 lutego 2001 Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na XI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "Andrychów 2001". Turniej ten ma charakter punktowy w wszystkich klasach i kategoriach tanecznych.
[Więcej informacji o turnieju...]

Przypominam także, że w Krakowie w każdą sobotę odbywają się wprawki taneczne dla miłośników, sympatyków, kursantów oraz tych wszystkich, którzy chcą zabawić się w rytmach tańca towarzyskiego.
Terminy:
- sobota 18.00-20.00(21.00) tańce standardowe i latynoamerykańskie
Miejsce:
Krakowskie Centrum Tańca (dawny Dom Kultury)
Kraków, Os.Podwawelskie, ul.Komandosów 21
tel. (0-12) 266-54-05 (w godz.10.00-22.00)


Archiwum Aktualności:
styczeń 2001, grudzień 2000

Młodzież w akcji !!!
Fot. Stanisław Ziaja

Puchar Wieczystego STANDARD
Fot. Stanisław Ziaja