Laura la Risa
Laura la Risa
Flamenco

Sławomir Miszczak-Joanna Siekierska
Fot. Kinga Potocka

30 marca 2001
Od jutra Smok Wawelski zacznie pożerać pary taneczne w Krakowie. Z powodu dużej frekwencji par konsumpcja ta zajmie mu cały weekend tzn. sobotę i niedzielę. Tylko nieliczne pary wyjdą z tej konfrontacji zwycięsko, unosząc ze sobą godziwe łupy w postaci klas, pucharów i dużej ilości punktów. Wzywa się zatem zgłoszonych wcześniej szlachetnych rycerzy i nadobne białogłowy do Grodu Kraka na DWUNASTY już Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego 'O Smoka Wawelskiego'.
[Szczegółowa informacja o turnieju...]

28 marca 2001
W dziale Turnieje opublikowałem szczegółową informację o turnieju
International Dance Festival - Zabrze 2001, International Champions of Upper Silesia, który odbędzie się 21-22 kwietnia 2001 w Zabrzu. Organizatorem tego turnieju jest Gliwickie Centrum Taneczne.
[Szczegółowa informacja o Festiwalu...]

W dziale Linki i kontakty uaktualniłem link do serwisu internetowego wrocławskiej
Szkoły Tańca "JAST" Zbigniewa Zasady. Na stronie tej można znaleźć informacje nie tylko na temat tańca towarzyskiego, ale także freestylu, tańców dyskotekowych, hip-hop, w tym wyniki i zdjęcia z MP w tańcach dyskotekowych. Warto także dodać, że w tym serwisie znajduje się także Forum dyskusyjne oraz szeroka oferta Szkoły Tańca "JAST".
[Szkoła Tańca "JAST" Wrocław...]

W dziale Ogłoszenia taneczne można przeczytać ofertę Pana Romana Mazura dotyczącą możliwości zorganizowania obozu tanecznego w jego ośrodku.
[Szczegółowa informacja...]

27 marca 2001
Klub Sportowego Tańca Towarzyskiego "A+S Pol-Kam" zaprasza na turniej punktowy, który odbędzie się 21 kwietnia 2001 w Kamienicy Polskiej.
[III OTTT "POL-KAM 2001" w Kamienicy Polskiej - szczegółowa informacja...]

23 marca 2001
Z poprzedniego weekendu publikuję wyniki z VIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego O Puchar Dyrektora MCK "SOKÓŁ", który odbył się 17.03.2001 w Nowym Sączu.
[VIII OTTT o Puchar Dyrektora MCK "SOKÓŁ" w Nowym Sączu - wyniki...]

19 marca 2001
W sobotę odbyły się w Krakowie Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym. Impreza ta została perfekcyjnie zorganizowana i przeprowadzona przez Klub Rock'n'Rolla Akrobatycznego AWF Kraków pod kierownictwem Doroty Lipka-Nowak oraz Alojzego Nowaka, który był Sędzią Głównym zawodów. W turnieju rywalizowała młodzież z pięciu najlepszych klubów kraju. Niewątpliwy sukces odniosły krakowskie pary gospodarzy turnieju, które wywalczyły cztery medale 2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy w kategoriach młodzik i junior. Warto tu też wspomnieć o atrakcyjnych nagrodach ufundowanych przez Groupe SEB Polska Sp. z o.o. producenta AGD i właściciela marek takich jak TEFAL i ROWENTA, które stały się udziałem wszystkich par uczestniczących w turnieju.
Zainteresowanych szczegółowymi wynikami zapraszam do działu Turnieje, gdzie publikuję wyniki.
[MP w Rock'n'Rollu, Kraków 2001 - wyniki...]

Dużą frekwencję par w kategoriach dziecięcych, a co za tym idzie dużo punktów można było zdobyć na V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "Cha-Cha '2001", który późnym niedzielnym wieczorem zakończył się w Kielcach. Organizatorami tego turnieju była Szkoła Tańca "Cha-Cha" z Kielc na czele z kierownictwem turnieju w osobach Aleksandry i Włodzimierza Zininów, których z tego miejsca serdecznie pozdrawiam.
[V OTTT "Cha-Cha '2001" w Kielcach - wyniki...]

16 marca 2001
W najbliższy weekend można zatańczyć w sobotę na VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Nowym Sączu oraz niedzielę w Kielcach na V OTTT "Cha-Cha '2001".
W Krakowie zaś w sobotę odbędą się Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym.
[Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym w Krakowie...]
[VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Nowym Sączu...]
[V OTTT "Cha-Cha '2001" w Kielcach...]

W dziale Turnieje zamieściłem informację o XII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "O Wawelskiego Smoka", który odbędzie się w Krakowie na przełomie marca i kwietnia br. (31.03-01.04.2001). Organizator zaprasza jeszcze pary w kategoriach: 10-11 lat kl.D, 12-13 lat kl.C, 14-15 lat kl.C, pow. 15 lat kl.B,
pow. 15 lat kl.A
[Więcej informacji o turnieju...]

7-8 kwietnia 2001 wyjątkowo w Myślenicach (a nie w Skawinie) odbędzie się III Turniej w ramach Małopolskiej Ligi Tanecznej. Przypominam, że jak sama nazwa wskazuje turnieje "Małopolskiej Ligi Tanecznej" są turniejami ogólnopolskimi. Organizator zaprasza pary do wzięcia udziału w tych turniejach. Dodam tylko, że ciągle można włączyć się do rywalizacji ponieważ do wyniku końcowego zalicza się tylko pięć najlepszych wyników ze wszystkich turniejów.
[Więcej informacji o III Turnieju...]
[Małopolska Liga Taneczna - regulamin i terminarz...]

15 marca 2001
W dziale Turnieje zamieściłem informację o VI Międzynarodowym Turniej Tańca Towarzyskiego w Częstochowie, na którym będzie można powalczyć o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, Starosty Częstochowskiego, Wójta Gminy Mykanów.
[Więcej informacji o turnieju...]

Opublikowałem do końca tabelę wyników Małopolskiej Ligi Tanecznej po dwóch turniejach.
[Wyniki Małopolskiej Ligi Tanecznej...]

14 marca 2001
W dziale Turnieje publikuję wyniki Małopolskiej Ligi Tanecznej po dwóch turniejach, na razie w kategoriach najmłodszych dzieci tj. w kategorii do 9 lat, 10-11 kl.E, 10-11 kl.D oraz 12-13 kl.E. Wyniki w pozostałych kategoriach i klasach opublikuję wkrótce.
Przypominam, że w ramach tej ligi zostanie w 2001 r. rozegrane 8 turniejów. Jak obiecuje organizator zwycięzcy w poszczególnych klasach, kategoriach i stylach poza "nieśmiertelną chwałą" otrzymają atrakcyjne nagrody.
[Wyniki Małopolskiej Ligi Tanecznej...]
[Małopolska Liga Taneczna - regulamin i terminarz...]

13 marca 2001
W dziale Galeria zdjęć zamieszczam zdjęcia z OTTT "Lodowy Sopel" autorstwa Pana Stanisława Ziaji. Zapraszam do obejrzenia.
[Galeria zdjęć...]

12 marca 2001
W dziale Turnieje publikuję wyniki z Turnieju Tańca Towarzyskiego, który odbył się na gościnnych parkietach Studenckiego Klubu Tanecznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
[TTT SKT AGH - wyniki...]

8 marca 2001 ! ! ! DZIEŃ KOBIET ! ! !
Z okazji Dnia Kobiet składam wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia. Paniom, dziewczynom i dziewczynkom tańczącym życzę samych sukcesów tanecznych, cierpliwości do partnerów i przysłowiowego "połamania obcasów" na najsłynniejszych parkietach świata. Paniom, które prowadzą zajęcia taneczne, trenują pary życzę, aby ich podopieczni zajmowali najwyższe miejsca na największych turniejach. Paniom, które sędziują i obliczają wyniki życzę, aby pary, które oceniają reprezentowały jak najwyższy poziom taneczny. Pozdrawiam także i życzę wszystkiego dobrego wszystkim Mamom, Babciom, Ciociom które tak dzielnie wspierają swoje pociechy występujace na turniejach.

Chciałbym wrócić do OTTT "Lodowy Sopel", który odbył się w poprzednią niedzielę w Krakowie. Wydarzyła się tam pewna historia, która może z początku była nieprzyjemna, ale za to miała bardzo szczęśliwe zakończenie. Jednej z partnerek ukradziono w szatni co dopiero zakupione na stoisku przed salą nowiuteńkie buty taneczne. Dziewczynka się popłakała. Sytuację uratował Pan Marek Seredyn właściciel firmy TANGO-Dance Shoes z Wrocławia wręczając dziewczynce nowe buty taneczne.
Przy okazji zapraszam wszystkich do zapoznania się z ofertą butów tanecznych firmy TANGO-Dance Shoes. Adres internetowy: www.magma.com.pl/tango.

7 marca 2001
Miło mi dzisiaj powitać na stronach tego serwisu Klub Tańca Towarzyskiego "STYL" z Krakowa oraz trenerów pracujących w tym klubie Beatę Marszałek i Stanisława Skórkę, których serdecznie z tego miejsca pozdrawiam.
[Więcej informacji o KTT "STYL" Kraków...].

Klub Rock'n'Rolla Akrobatycznego AWF Kraków zaprasza na
Warsztaty Szkoleniowe z zakresu Rock'n'Rolla.
[Warsztaty Szkoleniowe z Rock'n'Rola - szczegółowa informacja...].

6 marca 2001
Witam dzisiaj po raz pierwszy na stronach tego serwisu klub zajmijący się inną formą taneczną tzn. Rock'n'Rollem. Mam przyjemność Państwu przedstawić Klub Rock'n'Rolla Akrobatycznego AWF Kraków. Zajęcia w tej szkole prowadzi bardzo utytułowana para, wielokrotni Mistrzowie Polski, zdobywcy Pucharu Europy Alek Nowak i Dorota Lipka-Nowak. Tenże klub 16 marca 2001 organizuje w Krakowie szkolenie obowiązkowe dla sędziów R'n'R oraz szkolenie dla kandydatów na sędziów R'n'R.
[Szkolenia z Rock'n'Rola - szczegółowa informacja...].

5 marca 2001
Najszybciej jak tylko mogłem publikuję wyniki z trzech turniejów, które odbyły się w Krakowie i okolicy w ostatnią sobotę i niedzielę. Już wkrótce opublikuję wyniki Małopolskiej Ligi Tanecznej po dwóch turniejach.
[Małopolska Liga Taneczna - Turniej II w Skawinie - Wyniki] 3.03.2001
[Turniej Tańca Towarzyskiego w Jastrzębiu - Wyniki] 3.03.2001
[OTTT "Lodowy Sopel" w Krakowie-Nowej Hucie - Wyniki] 4.03.2001

1 marca 2001
W najbliższy weekend w Krakowie i szeroko pojętej okolicy będą odbywały się trzy turnieje. W sobotę w Skawinie II Ogólnopolski Turniej w ramach Małopolskiej Ligi Tanecznej organizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Po sąsiedzku także w sobotę Turniej Tańca Towarzyskiego w Jastrzębiu organizowany przez zaprzyjaźniony KSTT "MOSiR" Jastrzębie. W niedzielę natomiast można wziąć rewanż na Ogólnopolskim Turniej Tańca Towarzyskiego "Lodowy Sopel" w Krakowie-Nowej Hucie organizowanym przez AKTT "ENCEK" Kraków.
[Małopolska Liga Taneczna - Turniej II w Skawinie...]
[Turniej Tańca Towarzyskiego w Jastrzębiu...]
[OTTT "Lodowy Sopel" w Krakowie-Nowej Hucie...]


Archiwum Aktualności:
luty 2001, styczeń 2001, grudzień 2000

Młodzież w akcji !!!
Fot. Stanisław Ziaja

Puchar Wieczystego STANDARD
Fot. Stanisław Ziaja