Laura la Risa
Laura la Risa
Flamenco

Sławomir Miszczak-Joanna Siekierska
Fot. Kinga Potocka

30 kwietnia 2001
A już myślałem, że wszyscy się tak rozleniwili, że początek na początku maja będzie krucho z turniejami. Nic bardziej mylnego, otóż już 6 maja 2001 w Krośnie odbędzie się I Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezesa Firmy NOWY STYL.
[Szczegółowa informacja o turnieju...]
A tydzień później tj. 12 maja 2001 odbędzie się turniej w Myślenicach. Szczegółowa informacja o tym turnieju wkrótce.

Początek "dłuuugiego weekendu" okazał się bardzo pracowity dla tancerzy, sędziów i ich rodziców. Jak już obiecałem wcześniej dzisiejszą aktualizację rozpoczynam od prezentacji wyników z turniejów, które odbyły się w sobotę 28 kwietnia w Mysłowicach i Ostrowcu Świętokrzyskim.
[OTTT "VIVA 2001" w Mysłowicach - wyniki...]
[OTTT o Puchar Prezydenta Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim - wyniki...]


27 kwietnia 2001
Od jutra długi weekend. Nie oznacza to, że tancerze, sędziowie, organizatorzy turniejów mają tydzień "wielkiego lenistwa". Już jutro dwa konkursy taneczne, punktowe w okolicy Krakowa tzn. w Ostrowcu Świętokrzyskim i Mysłowicach. Nawet w środku tygodnia tj. 1 maja 2001 we wtorek święto pracy organizator z Brennej (k.Bielska-Białej) postanowił uczcić turniejem.
Niniejszy serwis także nie będzie się lenił w następnym tygodniu i wyniki z turniejów będą się ukazywały na bieżąco. Zapraszam.


25 kwietnia 2001
Przypominam, że 30 kwietnia 2001 r. upływa termin zgłoszeń par na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "PLĄS 2001", który odbędzie się w Krakowie 19 maja 2001.
[Szczegółowa informacja o turnieju...]

Alicja i Krzysztof Majewscy z Wrocławia zapraszają na szkolenie z tańców latynoamerykańskich z Holgerem Nietsche w dniach 27, 28 i 29 kwietnia 2001.
[Szczegółowa informacja o szkoleniu...]

[IX OTTT "WIOSNA 2001" w Zielonej Górze - wyniki...]

24 kwietnia 2001
19-20 maja 2001 w Bielsku-Białej odbędzie się X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Organizator KTT "Nowy Styl" Bielsko-Biała serdecznie zaprasza pary do wzięcia udziału w tym turnieju.
[Szczegółowa informacja o turnieju...]


23 kwietnia 2001
21 kwietnia 2001 Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego odbyły się tradycyjnie już w gościnnej Skawinie. Dzięki uprzejmości Pani Skrutiner Maryli Kowalik poniżej zamieszczam wyniki turnieju. Relacja z Mistrzostw wkrótce.
[Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego, Skawina (21.04.2001) - wyniki...]

Wczoraj w Zabrzu zakończył się International Dance Festival - Zabrze 2001. Turniej ten miał bardzo wysoką rangę w klasyfikacji turniejów IDSF-u. W stylu STANDARD był to "IDSF OPEN", a w stylu LATIN "IDSF INTERNATIONAL OPEN". W turnieju uczestniczyły pary z całej Europy, mogliśmy zobaczyć pary z Francji, Niemiec, Litwy, Rosji, Mołdawi, Luksemburga, Czech, Słowacji, Ukrainy, Włoch i oczywiście z pary z naszego kraju.
Duży sukces odniosła czołowa polska para Michał Malitowski i Iwona Golczak wygrywając turniej w stylu latynoamerykańskim.
Duże brawa należą się Gliwickiemu Centrum Tanecznemu, a w szczególności kierownictwu festiwalu w osobach Franciszka Witosa, Marka Trzemżalskiego, Andrzeja Dominiaka i Bogusława Feliksika za zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie tak wielkiej imprezy.
[IDSF Open Standard, Zabrze 2001 (21.04.2001) - wyniki...]
[IDSF International Open Latin, Zabrze 2001 (22.04.2001) - wyniki...]


19 kwietnia 2001
Anna i Lech Romankiewicz, Barbara i Wojciech Przemienieccy:
"Z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkie pary turniejowe i nauczycieli tańca na XIII szkolenie LATO POD OKIEM MISTRZÓW"
Olsztyn, 31.07-4.08.2001 r.
[Szczegółowa informacja o szkoleniu...]


18 kwietnia 2001
Tegoroczne Święta Wielkanocne przeszły do historii. Wracamy zatem do tańca.
Pani Izabela Sufa zaprasza na Międzynarodowe Warsztaty Tańca Flamenco w Krakowie. Impreza odbędzie się w dniach 1,2,3 maja 2001 w Nowohuckim Centrum Kultury...
[Więcej informacji o Warsztatach...]

Najświeższe informacje od organizatora IDSF International Dance Festival w Zabrzu...
Liczba zgłoszonych par w konkurencji Open Latin zwiększyła się do 80, a w Open Standard do ok. 40 + zgłoszenie typu "autobus z parami z Ukrainy ... w drodze ?"


13 kwietnia 2001 Trzynastego w Piątek !!!
Tydzień po świątecznym ucztowaniu czeka nas nie lada uczta duchowa. W Zabrzu odbędzie się turniej IDSF International Dance Festival. Z dobrze poinformowanych źródeł podam tylko pewne liczby, które mówią same za siebie. W konkurencji Open Latin zgłosiło się blisko 70 par (1/16 finału), a w Open Standard ok. 30 par. Będzie więc na co popatrzeć. Bardzo ciekawie zapowiada się oczywiście rywalizacja polskich par z parami zagranicznymi, tym bardziej, że 9 osobowa Komisja Sędziowska jest międzynarodowa: zza zachodniej, południowej i wschodniej granicy.
[Folder festiwalu...]
[Szczegółowa informacja o festiwalu...]


12 kwietnia 2001
Szanowne Panie i Panowie, Drogie Tancerki i Tancerze za trzy dni Święta Wielkanocne. Czas zatem suknie powiesić w szafach, buty odłożyć na półkę i w rodzinnym gronie spotkać się "przy jaju". Życzę wszystkim pogodnych, wesołych i "dyngusowych" świąt przy suto zastawionym stole. Przestrzegam jednak przed zbytnim opychaniem się, bo tuż po świętach znowu trzeba będzie się spakować i jak co tydzień gnać po całej Polsce (a niektórzy po Europie) w poszukiwaniu publiczności, której możemy pokazać nasz taniec.

Szkoła Tańca Krzysztofa Kocińskiego STUDIO DANCE CLUB z Zielonej Góry zaprasza 22 kwietnia 2001 na turniej punktowy o Puchar Prezydenta Miasta Zielonej Góry.
[Szczegółowa informacja o turnieju...]


11 kwietnia 2001
7-8.04.2001 odbył się Turniej III w ramach Małopolskiej Ligi Tanecznej. Po trzech turniejach w poszczególnych kategoriach ustaliła się czołówka, ale ciągle jest jeszcze szansa właczenia się do rywalizacji ponieważ do końcowego wyniku będzie zaliczane 5 najlepszych wyników każdej pary. Najbliższy turniej w ramach tej ligi odbędzie się 26 maja 2001 w Skawinie.
[Małopolska Liga Taneczna - Tabela po trzech turniejach...]


10 kwietnia 2001
Nie samym tańcem towarzyskim taniec stoi. I w tym temacie w dziale Artykuły taneczne można przeczytać atykuł "Disco, Hip-Hop, ... - problemy współczesnego Freestyle" Pani Bogusławy Szczepanik-Zasada, która była sędzią głównym na VIII Otwartych Mistrzostwach Polski w Tańcach Dyskotekowych w Wrocławiu.
[Disco, Hip-Hop, ... - artykuł]

W dziale Turnieje zamieściłem wyniki z Mistrzostw Okręgu Śląskiego i Pucharu Okręgu Śląskiego, które odbyły się 7 i 8 kwietnia 2001 w Jastrzębiu.
[Mistrzostwa Okręgu Śląskiego 07.04.2001 Jastrzębie- wyniki...]
[Puchar Okręgu Śląskiego 07-08.04.2001 Jastrzębie- wyniki...]


9 kwietnia 2001
[Stanisław Rumin]
Z przykrością zawiadamiam, że w dniu 02.04.2001 r. zginął śmiercią tragiczną
Stanisław Rumin, wieloletni działacz taneczny, nauczyciel tańca, sędzia.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dn. 10 kwietnia 2001 o godz.14.00. w Częstochowie (dzielnica Raków-Bleszno)
Kaplica Cmentarna Św.Józefa, ul.Palmowa 22.

W dziale Turnieje zamieszczam wyniki z:

 • Małopolskiej Ligi Tanecznej - Turniej III w Myślenicach (7-8.04.2001)
  [MLT - Turniej III w Myślenicach 07-08.04.2001 - wyniki...]
 • VI Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, Starosty Częstochowskiego, Wójta Gminy Mykanów (8.04.2001).
  [VI MTTT w Częstochowie 08.04.2001 - wyniki...]


  5 kwietnia 2001
  PTT Sport informuje o Kursie dla instruktorów sportowych.
  [Szczegółowa informacja...]

  Poprawki techniczne strony. "Unieruchomiłem" baner tytułowy i menu serwisu, natomiast dolna część strony pozwala się przewijać. Powinno to wpłynąć na szybszą obsługę serwisu przy przełączaniu się między stronami.


  4 kwietnia 2001
  Dzisiaj dzień upływa pod znakiem wyników turniejów. Właśnie dotarły do mnie wyniki z krakowskiego XII OTTT 'O Smoka Wawelskiego' i XII Międzyklubowego TT 'O Krakowską Czapeczkę', a już myślałem, że smok pożarł pary i wyniki, ubrał 'czapeczkę' i śpi w smoczej jamie pod Wawelem.
  [XII OTTT 'O Smoka Wawelskiego' i 'Krakowską Czapeczkę' 31.04.2001 (sobota) - wyniki...]
  [XII OTTT 'O Smoka Wawelskiego' i 'Krakowską Czapeczkę' 1.04.2001 (niedziela) - wyniki...]

  Zarząd Okręgu Małopolskiego PTT uchwalił nowe uchwały, z którymi można się zapoznać w dziale Okręg Małopolski PTT. A, że warto od czasu do czasu rzucić okiem na uchwały Zarządu nich świadczy fakt, że właśnie uchwałą tegoż Szacownego Gremium został zatwierdzony nowy turniej w 20 maja 2001, który organizuje SKT AGH Kraków.
  [Nowe Uchwały Zarządu Okręgu Małopolskiego PTT - 4.04.2001...]

  Zamieszczam wyniki z dwóch turniejów które odbyły się 31.03.2001 w Siemianowicach Śląskich:
  [Mistrzostwa Polski (Tango Argentino, Mambo, Salsa, Mixing Blues) - wyniki...]
  [VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego - wyniki...]


  2 kwietnia 2001
  Wczorajsza "Wiadomość z ostatniej chwili..." była oczywiście żartem prima aprilisowym.

  Emil i Ola z Torunia chcą sprzedać suknię i frak do standardu.
  [Szczegółowa informacja...]

  W związku z tym, że mamy nowy miesiąc aktualności i nowości z miesiąca lutego zostały przeniesione do archiwum.


  1 kwietnia 2001
  Wiadomość z ostatniej chwili...
  Z dobrze poinformowanych źródeł otrzymałem wiadomość, że obecna koalicja rządowa poważnie rozważa możliwość wprowadzenia zakazu tańczenia chłopca z dziewczynką w jednej parze do ukończenia 18 roku życia przez obojga z partnerów. Swoją decyzję motywuje dbałością o właściwe uświadomienie i wychowanie dzieci i młodzieży w poszanowaniu odpowiednich wartości moralnych i etycznych. W tej sytuacji wysoko postawieni działacze PTT rozważają koncepcję wprowadzenia solowego tańca towarzyskiego w kategoriach dzieci i juniorów, bo duety chłopiec z chłopcem i dziewczynka z dziewczynką wydają się w tej sytuacji być jeszcze bardziej nie na miejscu. Natomiast dla młodzieży (16-18 lat) rozważa się koncepcję wprowadzenia limitu odległości między partnerem i partnerką. Proponowane jest tutaj przyjęcie odstępu 93,5 cm. Powyższy obostrzenia będą obowiazywały próbnie na turniejach tańca towarzyskiego w dniu 1 kwietnia 2001. (Mirek Wolak)


  Archiwum Aktualności:
  marzec 2001, luty 2001, styczeń 2001, grudzień 2000

  Młodzież w akcji !!!
  Fot. Stanisław Ziaja

  Puchar Wieczystego STANDARD
  Fot. Stanisław Ziaja