Wyniki turniejów, które odbyły się w sobotę i niedzielę (24-25.05.2003) w Bielsku-Białej, Ostrołece i Dąbrowie Górniczej od poniedziałku można było przeglądać w dziale Turnieje. Natomiast chciałbym zwrócić Szanownym Czytelnikom tego serwisu na nowe zdjęcia Stanisława Ziaji z turnieju IDSF-u z Zabrza, które można obejrzeć w Galerii.
[Galeria zdjęć...]


w dniach 17-18 maja 2003 r. odbył się w Zabrzu jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tańca rozgrywanych w Polsce:

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA GÓRNEGO ŚLĄSKA
z punktami do rankingu światowego IDSF
Międzynarodowy Festiwal Tańca - Zabrze 2003
17-18.05.2003

W centralnych konkurencjach turnieju w IDSF Open Standard wystartowały 33 pary, a w IDSF International Open Latin 55 par reprezentujące 13 państw. Pary zaprezentowały niezwykle wysoki poziom kunsztu tanecznego. Szczególnych emocji dostarczyły zabrzańskiej publiczności wieczorne finały, w których polskie pary odegrały najważniejsze role. W pierwszy dzień w tańcach standardowych do ostatniego tańca ważyły się losy pierwszego miejsca. Dopiero finałowy Quickstep przesądził o I miejscu litewskiej pary Julius Seniauskas - Iveta Pauryte, a tuż za nią uplasowała się nasza para Andrzej Sadecki z Kariną Nawrot. III miejsce przypadło parze niemieckiej Marc Scheithhauer i Kerstin Stettner.
Drugi dzień był popisem jednej pary. Co ogromnie nas cieszy, była to polska para. Przemysław Łowicki i Yulia Rogozina bezapelacyjnie wygrali tańce latynoamerykańskie. Ich przewaga nie podlegała żadnej dyskusji, dość powiedzieć, że nie odstąpili żadnej innej parze nawet jednej "jedynki". Nie mnie oceniać poziom taneczny tej pary, zwracam się w tej sprawie do fachowców. Natomiast napiszę to co było widać nawet gołym, niefachowym okiem. Przemek i Yulia mają doskonały kontakt z publicznością. W trakcie ich występów sala aż wrze od gorących braw. Każdy obrót, gest i ruch tej pary jest nagradzany salwami oklasków. Lekkość, wdzięk oraz dobry humor niemalże emanuje z tej pary w trakcie ich tańca. Do tego dochodzą jeszcze pewne niecodzienne, możnaby powiedzieć "firmowe ewolucje" wykonywane przez Przemka np. w rumbie czy pasodoble, które wywoływały jeszcze głośniejszy aplauz u publiczności. Chcecie Państwo wiedzieć o co mi chodzi, to musicie koniecznie zobaczyć Przemka z Yulią na żywo. Gorąco polecam.
Kolejne miejsca na podium zajęły pary Ojars Bacis - Santa Lodina z Łotwy oraz Vaidotas Skimelis - Jurga Pupelyte z Litwy. Szczegółowe wynik można jak zwykle przejrzeć w tym serwisie dziale Turnieje

Międzynarodowy Festiwal Tańca - Zabrze '2003 to także duży sukces organizacyjny. Z roku na rok rośnie renoma tego turnieju. Coraz więcej, coraz lepszych par z najdalszych zakątków Europy przyjeżdża do Zabrza, żeby rywalizować o punkty do światowego rankingu IDSF. Z tego co wiem, już dzisiaj organizatorzy festiwalu myślą o następnym turnieju za rok. Zatem do zobaczenia w Zabrzu wiosną 2004 roku.


"Po zielonej trawie piłka goni,
albo my wygramy, albo Oni"
Proszę nie przełączać się na inną stronę! To dalej jest serwis poświęcony tematyce tanecznej. Raz do roku pod koniec sezonu tanecznego, kiedy wszystko wokół nas zieleni się i kwitnie, gdy "skrzydła rosą nam u ramion" opuszczamy parkiety taneczne, suknie i fraki wędrują na dno szafy, lakierki zamieniamy na piłkarskie korki i wybiegamy na murawę, żeby rozegrać mecz piłki nożnej.

DANCE MUNDIAL 2003
Kraków kontra Reszta Świata
Kraków, 14.06.2003 godz. 16.00

Adres stadionu (bo przecież nie parkietu!) na którym zostanie rozegrany ten mecz zostanie podany później, bo jak na razie trwają w tej sprawie negocjacje.

W DRUŻYNIE GRODU KRAKA zagrają przede wszystkim znani i lubiani (mam nadzieję) trenerzy, sędziowie i tancerze tańca towarzyskiego. Praktycznie można powiedzieć, że na dzisiaj drużyna krakowska jest już w komplecie.
Do drużyny RESZTY ŚWTATA zapraszamy trenerów, sędziów oraz tancerzy (pełnoletnich!) spoza Krakowa. Zgłoszenia do tej drużyny przyjmuje Rafał Mikoś tel. kom. 0-501-420-740.

Nie ukrywam, że liczymy na to, że zmagania "słynnych tanecznych piłkarzy" przyciągną na widownię tak jak w zeszłym roku, sporą rzeszę kibiców (no cóż do najmłodszych lat jesteśmy przywyczajeni to aplauzu publiczności!). Oczywiście wszelkie formy dopingu i wspomagania piłkarzy, szczególnie przez płeć od zawsze uważaną za piękniejszą są dozwolone, a wręcz pożądane.
Mam dla kibiców jeszcze jedną znakomitą wiadomość. Tylko piłkarzy będą obowiązywały przepisy dotyczące strojów: koszulki i spodenki piłkarskie, getry, obowiązuje odsłanianie nóg powyżej kolana. Widzowie mają w tym względzie zupełnie wolną rękę, im bardziej szokująco tym lepiej. To samo dotyczy wszelkich przejawów kibicowania oraz okazywania symapatii grającym, im oryginalniej, im goręcej, im głośniej, im zabawniej ty lepiej!

Zapraszamy Wszystkich
Gwarantujemy Dobrę Zabawę

Fotograficzną relację z zeszłorocznego meczu można obejrzeć na stronach
Sport Dancer - Jarosława Michałka: www.sportdancer.net


Maj turniejami stoi! I dobrze! I tak trzymać!

W każdy weekend tego najpiękniejszego miesiące w roku (moim zdaniem najpiękniejszego) odbywają się mniejszej lub większej rangi turnieje. Na większości z nich można powalczyć o klasę, o punkty, o miejsce na "pudle". Na taki właśnie turniej w najbliższą sobotę (17.05.2003) zapraszają organizatorzy z Krakowa: Turniej Tańca Towarzyskiego SKT AGH, a w niedzielę (18.05.2003) można zatańczyć w Staszowie na I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego.

Są jednak turnieje, na których rywalizuje się o dużo więcej. Dobry wynik na takim turnieju daje sławę i prestiż na europejskich i światowych parkietach. Do takich imprez niewątpliwie zalicza się tradycyjne

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA GÓRNEGO ŚLĄSKA
z punktami do rankingu światowego IDSF
Międzynarodowy Festiwal Tańca - Zabrze 2003
17-18.05.2003

W tym roku na Festiwalu w Zabrzu największych emocji niewątpliwie dostaczy rywalizacja w IDSF Standard Open, w IDSF International Latin Open
oraz Youth Open. Już dzisiaj mogę zapwenić, że udział w turnieju potwierdziły czołowe polskie pary w obu stylach, a i z zagranicy przyjadą doskonałe pary.
Nie można także zapominać że, w pozostałych kategoriach i klasach zostaną rozegrane turnieje punktowe. Organizator serdecznie zaprasza jeszcze do wzięcia udziału w Fesiwalu pary klas:
- Amatorzy od 16 lat kl.D, C, B
- kat. 12-13 lat kl. D, C
- kat. 14-15 lat kl. D, C
[Strona główna Festiwalu - szczegółowe informacje...]


Szkoła Tańca "GRACJA" z Zielonej Góry oraz Lubuski Okręgowy Związek Tańca Sportowego zapraszają na:

LETNIĄ AKADEMIĘ TAŃCA
Świeradów Zdrój 2003

04-10.08.2003

W ramach Akademii szkolenia poprowadzą: Richard Porter, Joanna Leunis, Michał Malitowski, Iwona Golczak, Janusz Biały, Katarzyna Radułowicz.
[Pełna informacja o szkoleniu...]


Poniedziałek nie byłby poniedziałkiem, gdyby na stronach tego serwisu nie zagościły wyniki z turniejów tańca, które odbyły się w ostatni weekend. Zatem w dziale Turnieje można prześledzić wyniki z III Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego "Prestige 2003", który odbył się w Myślenicach w sobotę 10.05.2003.


Wiosna i początek lata to doskonały czas na wyjazdy turniejowe te bliskie, jak i te nawet bardzo dalekie. Choć może dzisiaj drugi koniec Europy to wcale nie tak daleko. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani takimi wyjazdami na turnieje zgraniczne lub krajowe, to w dziale Turnieje w tabeli "Wyjazdy turniejowe zagraniczne i krajowe dla par" można znaleźć dużo ciekawych propozycji.


A już myślałem, że w "dłuuuugi weeeekend majoooowy" okaże się nietaneczny na obszarze szeroko pojętej południowej Polski. Nic bardziej błędnego. Gościnni organizatorzy z Brennej (k. Bielska-Białej) zorganizowali taneczne zmagania w dniu 3 maja br., a dzięki zaprzyjaźnionym skrutinerom Dorocie Dudek i Pawłowi Łyczce można obejrzeć wyniki tych zmagań w tym serwisie.
[XI OTTT "Brenna 2003" - wyniki...]


Archiwum Aktualności:
kwiecień 2003, marzec 2003, luty 2003,
styczeń 2003, grudzień 2002, listopad 2002,
październik 2002, wrzesień 2002, sierpień 2002,
lipiec 2002, czerwiec 2002, maj 2002,
kwiecień 2002, marzec 2002, luty 2002,
styczeń 2002, grudzień 2001, listopad 2001,
październik 2001, wrzesień 2001, sierpień 2001,
lipiec 2001, czerwiec 2001, maj 2001,
kwiecień 2001, marzec 2001, luty 2001,
styczeń 2001, grudzień 2000


Maciej Felzanowski
Beata Andrusiów

Fot.Stanisław Ziaja