! ! ! WAKACJE ! ! ! WAKACJE ! ! ! WAKACJE ! ! !

Ostatni (tak myślę) turniej w tym sezonie tanecznym odbył się w Opolu w sobotę 21 czerwca 2003. Na III OTTT "Opolskie Lato" przyjechało ponad 200 par z 70 (!!!) klubów i szkół tanecznych z całej Polski. Tak liczna frekwencja par spowodowała, że aż 21 par tuż przed wakacjami spełniło wymagane kryteria do przeklasyfikowania i w nowym sezonie tanecznym 2003/2004 zaprezentują się w wyższych klasach.
[III Ogólnopolski Punktowy TTT "OPOLSKIE LATO" - wyniki...]

A teraz już tylko wakacje, wypoczynek, obozy, zgrupowania i tym podobne szaleństwa. Wszystkim Szanownym Czytelniczkom i Czytelniczkom tego serwisu życzę wspaniałych i udanych wakacji. Odpocznijcie i "naładujcie akumulatory" na cały następny sezon taneczny.

Pozdrawiam, Mirek Wolak

PS. Są w internecie fotki z DANCE MUNDIALU 2003. Kto chce obejrzeć "znane, zgrabne, męskie nóżki" w piłkarskich spodenkach niech uda się pod następujące adresy:
www.sportdancer.net
http://www.taniec.e6.pl/forum/viewtopic.php?t=166


Ogólnogalaktyczny Drużynowy Turniej

DANCE  MUNDIAL  2003

KRAKÓW - RESZTA ŚWIATA
3 : 5             
Wynik poszedł w świat. Ale żaden opis, żadna relacja nie jest w stanie oddać atmosfery, jaka panowała na meczu. Wynik sugeruje zdecydowaną przewagę Reszty Świata, ale przebieg tej "tanecznej wojny futbolowej" był dramatyczny. Do ostatniego gwizdka sędziego ważyły się losy tego meczu, dość powiedzieć, że na 5 minut przed końcem meczu wynik brzmiał 3 : 3! Na szczegółową, sportową relację z przebiegu meczu zapraszam już wkrótce do działu Artykuły. Natomiast tutaj chciałbym serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego sportowo-tanecznego święta. Nie będę organizatorów wymieniał z nazwiska, wszyscy wiemy, o których to "gości" chodzi. Powiem krótko, DZIĘKI ZA WSZYSTKO i dodam, że organizacja i oprawa meczu godna była Ligi Mistrzów. Mogę tak napisać, bo w obu drużynach zagrali byli, aktualni i przyszli Mistrzowie Polski, Mistrzowie Okręgów, Mistrzowie Miast. Na wysokości zadania stanęli także znakomici sponsorzy, którzy w tym roku wybitnie dopisali i wspomogli charytatywną ideę naszego meczu. Gorące podziękowania kieruję także w stronę publiczności, która tłumnie i gwarnie stawiła się na stadionie KS. JUVENI. Dzięki za fantastyczny doping i zabawę przed, w trakcie i po wielkim meczu. Kochani (Kochane!) bez Waszych żywiołowych reakcji na każde zagranie padlibyśmy już po pierwszej połowie. Na koniec chciałbym także napisać, że dzięki organizatorom i uczestnikom meczu, dzięki hojnym sponsorom i dzięki fantastycznej publiczności udało się w trakcie meczu zebrać pokaźną kwotę, którą przeznaczyliśmy na cel charytatywny (tutaj: szczegółowe rozliczenie). Mam nadzieję, że w następnym roku spotkamy się ponownie na zielonej murawie, żeby tradycyjnie już stoczyć kolejny honorowy pojedynek w "piłkę kopaną". I jeszcze jedno, dobierzmy tak przeciwnika, żebyśmy w końcu wygrali!

Mirek Wolak


Ogólnogalaktyczny Drużynowy Turniej

DANCE  MUNDIAL  2003

14 czerwca 2003 Kraków, godz. 17.00
Stadion KS. JUVENIA (Krakowskie Błonia)

Sponsorzy:
Art Dance, Event, KS.Juvenia, PTT, www.sportdancer.net,
www.grupakreatywna303.com, www.rean.com.pl
Lexmark Polska, Hewlet Packard, Coca-cola
International Paper-Kwidzn S.A., Impap S.A., Igepa Polska S.A.

Teraz już tylko mecz. Obiecujemy kibicom, że postaramy się zatrzeć fatalne wrażenie jakie pozostawiła po sobie reprezentacja Polski przegranym meczem ze Szwedami. Nawet najznakomitsi sponsorzy (patrz: lista powyżej) postanowili wesprzeć nasz mecz widząc w wśród nas niewątpliwe talenty piłkarsko-taneczne. W imieniu swoim i organizatorów meczu jeszcze raz zapraszam wszystkich wraz z rodzinami i znajomymi w sobotę 14.06.2003 na stadion KS. JUVENI w Krakowie. Gwarantujemy dobrą zabawę. W trakcie meczu będą odbywały się konkursy i zabawy dla widzów, oczywiście z nagrodami. Dzięki naszym sponsorom będzie można np. wylosować drukarki komputerowe. Losowanie to odbędzie się na podstawie numerów biletów wstępu. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że zakupienie większej ilości biletów zwiększa szanse na wylosowanie nagrody, a nawet jak się to nie uda, to przypominam, że całkowity dochód z meczu zostanie przekazany na cel charytatywny.

DO ZOBACZENIA W SOBOTĘ NA MECZU

[Zaproszenie na " Dance Mundial 2003 "...]


7 czerwca 2003 odbył się w Wieliczce

II CHARYTATYWNY TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO

Mogłoby się wydawać, że turniej jak turniej, a jednak była to impreza o charakterze szczególnym. Po pierwsze, bo całkowity dochód turnieju został przekazany na rzecz naszego chorego kolegi, po drugie sędziowie oraz cała obsługa turnieju pracowali za darmo, a po trzecie publiczność chojnie wsparła nasz szczytny cel zakupując w trakcie imprezy serduszka i płyty CD-cegiełki. I to właściwie tyle jak chodzi o poważną część tego turnieju. Reszta była jedną wielką, spontaniczną zabawą, w której wzieli udział wszyscy: pary, sędziowie, publiczność, konferansjer, obsługa etc. etc. w mniej lub bardziej zamierzony sposób. Ale po kolei. Faktem jest, że frekwencja par była niska (czytaj: bardzo niska), ale przecież jak mówi mój znajomy konferansjer "zrobić turniej tańca, gdy są pary to każdy potrafi, sztuką jest zrobić turniej, gdy par nie ma (albo jest ich bardzo mało)". Turniej rozpoczął się ... polonezem, czym pary zostały kompletnie zaskoczone przez Komisję Sędziowską, która z wielką gracją zatańczyła w pierwszych parach. W trakcie prezentacji par przy wyczytywaniu kolejnych klubów par, co chwilę kłaniały się wszystkie pary, ciągle te same, a także sędziowie dla zwiększenia efektu liczebności uczestników turnieju. Gorąca atmosfera na sali i po za salą (ach te czerwcowe upały!) spowodowała, że Pani Konferansjer doskonale wpasowała się w zabawowy charakter imprezy, strzelając dosłownie co krok śmiesznymi tekstami. Np. pod koniec walca wiedeńskiego usłyszeliśmy zachętę dla par: "Proszę państwa, dalej kręci, ten kto jeszcze może...?". Innym razem, gdy partnerom odpięły się numery na plecach: "Niech partnerki sprawdzą partnerom, czy mają wszystko w porządku...!" itd. itd. Na zakończenie swoich występów pary otrzymywały zadania specjalne, daleko wykraczające po za ustalony repertuar taneczny. I tak mogliśmy obejrzeć krakowiaka na dwie pary, albo na przykład formację taneczną w cha-cha-cha, którą utworzyły pary finałowe. Dodajmy, że "formacja" dostała aż 1 minutę na opracowanie choreografii! Były też zawody interdyscyplinarne, mecz piłki nożnej partnerów we frakach. Partnerki zaś utworzyły zespół kubicujących "gorących cheerleaders". Sędziowanie było poważne, ale już pokazywanie ocen raczej nie. Przypominam, że był to dzień referendum i wszelka agitacja, w tym także publiczne pokazywanie czegokolwiek co mogłoby sugerować sposób głosowania w referendum było zabronione. Co tu dużo pisać po prostu było śmiesznie, zabawnie i wybitnie nie poważnie.

Acha, Jarek Michałek to wszystko sfotografował i ma to pokazać na swojej stronie: www.sportdancer.net. Polecam. No i jeszcze coś dla "Wynikożerców", rezultaty tego turnieju są ... tam, gdzie zwykle, czyli w dziale: Turnieje, wraz z innymi turniejami, które odbyły się w "referendalnym weekendzie".

Mirek Wolak


"Po zielonej trawie piłka goni,
albo my wygramy, albo Oni..."

Ogólnogalaktyczny Drużynowy Turniej
" Dance Mundial 2003 "
14 czerwca 2003 Kraków, godz. 17.00
Stadion KS. JUVENIA (Krakowskie Błonia)


Sponsorzy:
Art Dance, Event, KS.Juvenia, PTT, www.sportdancer.net,
www.grupakreatywna303.com, www.rean.com.pl
Lexmark Polska, Hewlet Packard, Coca-cola
International Paper-Kwidzn S.A., Impap S.A., Igepa Polska S.A.


[Zaproszenie na " Dance Mundial 2003 "...]


Archiwum Aktualności:
maj 2003, kwiecień 2003, marzec 2003,
luty 2003, styczeń 2003, grudzień 2002,
listopad 2002, październik 2002, wrzesień 2002,
sierpień 2002, lipiec 2002, czerwiec 2002,
maj 2002, kwiecień 2002, marzec 2002,
luty 2002, styczeń 2002, grudzień 2001,
listopad 2001, październik 2001, wrzesień 2001,
sierpień 2001, lipiec 2001, czerwiec 2001,
maj 2001, kwiecień 2001, marzec 2001,
luty 2001, styczeń 2001, grudzień 2000


Maciej Felzanowski
Beata Andrusiów

Fot.Stanisław Ziaja