18 października 2003 odbył się w Tarnowie

XIV OTTT "KLASA 2003" o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa

Kilka słów o turnieju kierują do Czytelników tego serwisu Organizatorzy turnieju:
"Dzień dobry!
XIV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego KLASA 2003 rozegrany. Był to turniej, na którym świętowaliśmy jubileusz XV lat istnienia Stowarzyszenia Tanecznego KLASA 2003. Dlatego ambicją naszą było rzetelne przygotowanie oraz sprawne przeprowadzenie turnieju.
Mamy nadzieję, iż turniej został odebrany pozytywnie. Jednocześnie jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi, gdyż z roku na rok chcielibyśmy podnosić poziom organizacji turnieju.
Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy za współpracę i pomoc w organizacji turnieju.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny XV OTTT KLASA 2004.
Z tanecznym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Taneczne KLASA Tarnów"


" O S I E M N A S T K A   W   Z A W I E R C I U "
TURNIEJ ASÓW 2003 - Zawiercie

Wczoraj, 19 października 2003 r. odbył się osiemnasty z kolei turniej tańca towarzyskiego w Zawierciu organizowany przez Szkołę Tańca Andrzeja Dominiaka. Nie był to jednak zwykły turniej, lecz jak przystało na osiemnaste urodziny było to wspaniale zorganizowane święto tańca, którym mogły cieszyć się zarówno pary jak i widzowie.
Przede wszystkim pomimo licznie odbywających się konkurencyjnych imprez w tym samym terminie, do Zawiercia przyjechały mistrzowskie pary z Czech, Słowacji, Litwy i oczywiście z Polski. Poziom rywalizacji był znakomity, a występ niektórych par mógł zadowolić nawet najwybredniejsze gusta. W tańcach latynoamerykańskich bezkonkurencyjnie wygrała para Przemysław Łowicki i Jana Pokrowska. Trzeba przyznać, że z turnieju na turniej para ta zaskakuje nas nowymi pomysłami oraz coraz wyższym poziomem technicznym i artystycznym. Tak trzymać! Standard wygrali także Polacy Andrzej Sadecki i Karina Nawrot, również na komplecie jedynek. To następna para, przed którą jeszcze mnóstwo sukcesów i zwycięstw.
Turniej był świetnie zorganizowany. Nie było zbędnych przerw, poszczególne etapy imprezy odbywały się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Organizatorzy zapewnili profesjonalną obsługę pod każdym względem, począwszy od muzyki, poprzez renomowaną Komisję Sędziowską w międzynarodowym składzie, a na gustownej dekoracji kończąc.
Jakby było mało atrakcji organizatorzy zafundowali nam rewelacyjne pokazy tańca ludowego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "ŚLĄSK". Muszę przyznać, że kiedy zapowiadali ich występy byłam sceptycznie do tego nastawiona, bo mogło się okazać taniec ludowy w konfrontacji z tańcem towarzyskim (i to jeszcze tak świetnym wykonaniu) to nudziarstwo. A jednak, było to miłe rozczarowanie! Okazuje się, że każdy taniec na odpowiednio wysokim poziomie może być interesujący. I tak też było i tym razem.
Podziwialiśmy również mistrzów batutu, a najodważniejsi widzowie i tancerze mogli spróbować swoich sił i w tej dziedzinie. Niektórym całkiem dobrze to wychodziło, a jeden z uczestników turnieju poprostu wszedł na batut i profesjonalnie wykonał kilka salt i obrotów. Tancerze to jednak zdolny naród!
I jeszcze jedna rewelacja. Na turniej przyszły tłumy ludzi niezwiązanych z tańcem - prawdziwa widownia. Sądząc po ich reakcjach widowisko było prawdziwym "showem artystycznym", które na długo zapadnie w pamięci zawierciańskiej publiczności. A wszystko to dzięki ludziom, którym naprawdę się chce pracować i tworzyć niezapomniane widowiska.

Już jestem ciekawa, co będzie za rok na dziewiętnastce? Toż to pierwsze dorosłe urodziny!

Agnieszka WolakMISTRZOSTWA OKRĘGU MAŁOPOLSKIEGO
W TAŃCU TOWARZYSKIM
Skawina, 12 października 2003 r.

Mistrzostwa Okręgu to nie jest zwykły turniej. Tą oczywistą prawdę po raz kolejny potwierdziły zakończone wczoraj wieczorem w Skawinie Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego. Na tym turnieju od samego początku atmosfera była bardziej "naładowana" niż zazwyczaj. Nawet w najmłodszych kategoriach wiekowych już na próbie parkietu trwa baczne podglądanie rywali. Prym tutaj wiodą rodzice, niby patrzą tylko na swoje dzieci, ale ukradkiem przyglądają się konkurencji i oceniają szanse swoich pociech. Odrębna rywalizacja odbywa się wśród trenerów par dziecięcych i młodzieżowych. Oczywiście każdy zapewnia, że jego pary to kompletni nowicjusze i dopiero zaczynają tańczyć turniejowo, a w związku z tym nie spodziewa się jakiś oszałamiających sukcesów. O starszych i już znanych parach mówi się, że są bez formy, bo były chore lub nie ćwiczą. To taka zasłona dymna, bo zaraz potem, każdy trener pracowicie zlicza medale i miejsca finałowe swoich par. Nie ma oficjalnej klasyfikacji w rywalizacji klubów i szkół tańca, ale i każdy klub ustala swoje miejsce i po cichu obiecuje rewanż za rok. Największe jednak podchody i manewry mają miejsce w najwyższej kategorii tanecznej amatorów. Faworyci i kandydaci do medali do ostatniej chwili zwlekają z rejestracją, chcąc do samego końca ukryć fakt swojego udziału w Mistrzostwach.
Choć pary rywalizujące w turnieju i taniec są najważniejsze, to Mistrzostwa jak magnes ściągają na trybunu całe rzesze ludzi, którzy są aktualnie lub kiedyś byli związani z tańcem towarzyskim. Na Mistrzostwach po prostu się bywa. Gdzie się człowiek nie obejrzy, to wszędzie jakaś znajoma osoba przyjaźnie uśmiecha się powitanie. Tak to już jest na Mistrzostwach i mam nadzieję, że niech to się nigdy nie zmieni!
Wrócę jednak do rywalizacji par. Tutaj nikt się nie oszczędzał, każda para dawała z siebie wszystko. Wszak to Mistrzostwa. Publiczność gromkimi brawami i spontanicznym aplauzem reagowała na popisy par. Tak było w każdej kategorii. Ale wszyscy z największą atencją jak zwykle oczekiwali występu par w kategorii Amatorów. Z różnych przyczyn wiele par, które w zeszłym roku wiodły prym w tej kategorii nie zatańczyło w tym roku. Interesujące zatem było, jak to będzie w tym roku. I tak, w tańcach standardowych tytuł mistrzowski pewnie obroniła para Jakub Kowalczyk i Betina Molendowska, ale już pozostałe miejsca na podium zajęły pary, które w zeszłym roku stanowiły tło dla medalistów. W "łacinie" było jeszcze bardziej interesująco. Ponieważ zeszłoroczna para mistrzowska tym razem nie wystąpiła, wydawało się, że ubiegłoroczna srebrna para ma największe szanse na złoto (wszak w zeszłym roku przegrała tylko w tańcach 2:3). Tak się jednak nie stało, tytuł Mistrza Okręgu przypadł "nowej parze" Andrzej Suchocki i Dorota Thomas. Dla niewtajemniczonych dodam tylko, że Dorota i Andrzej już od lat dla nas tańczyli, tyle, że innymi partnerami.

[Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego, Skawina 12.10.2003 - wyniki...]


W sobotę 4 października 2003 odbył się w Krakowie

VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "RYTM 2003"
Impreza odbyła się w kameralnej i miłej atmosferze, o którą zadbali organizatorzy krakowska Szkoła Tańca "RYTM" Justyny i Dariusza Draganów. Pary dopisały, jak się to mówi "w sam raz", to znaczy w dwóch blokach porannym i popołudniowym zatańczyło tyle par, że turniej udał się znakomicie, a nie przerodził się w niekończący się maraton taneczny.
"Wynikożerców" zapraszam do działu Turnieje, gdzie jak zwykle można obejrzeć szczegółowe wyniki.

A za tydzień 12 października 2003 w Skawinie odbędą się
MISTRZOSTWA OKRĘGU MAŁOPOLSKIEGO W TAŃCU TOWARZYSKIM
Mistrzostwa zostaną rozegrane w kategoriach wiekowych bez podziału na klasy taneczne. Nie ma tutaj punktów, przeklasyfikowań, a mimo to, jak co roku Mistrzostwa przyprawiają wszystkich o szybsze bicie serca. Każdy na "własnym podwórku" ma coś do pokazania, coś do udowodnienia, nawet jeśli nie rywalom czy konkurencyjnemu klubowi, to chociaż samemu sobie.
Mistrzostwa stanowią znakomitą okazję do przeglądu stanu posiadania tak poszczególnych klubów jaki i całego okręgu. Tutaj już nie ma "czajenia się" czy unikania konkurencyjnych par, tutaj każda para daje z siebie wszystko, a nagrodą dla najlepszych jest tutuł Mistrza Okręgu oraz możliwość reprezentowania okręgu na Mistrzostwach Polski.
Oj, będzie się działo, emocji na pewno nie zabraknie!
W imieniu swoim i gościnnych organizatorów zapraszam Wszystkich w najbliższą niedzielę do Skawiny.
Mirek Wolak


Dopiero koniec września, a turnieje już idą pełną parą. W sobotę 27 września 2003 r. odbyły się w Warszawie:
OTWARTE MISTRZOSTWA WARSZAWY W TAŃCACH NA WÓZKACH
oraz
VI OTWARTE MISTRZOSTWA WARSZAWY W TAŃCU TOWARZYSKIM.
Zainteresowanych wynikami odsyłam jak zwykle do działu Turnieje.

Już w następnym dniu tj. w niedzielę (28.09.2003) na gościnnym kieleckim parkiecie spotkały się pary taneczne rywalizując w ramach:
VIII OGÓLNOPOLSKIEJ GALI TANECZNEJ "KICK '2003" - Kielce.
Pobieżnie nawet przeglądając wyniki z tego turnieju nie można nie zauważyć faktu, że turniej ten cieszył się sporą frekwencją, a i liczba 10 przekwalifikowanych par mówi sama za siebie.


I są już pierwsze wyniki turniejowe w nowym sezonie tanecznym.
Dzięki uprzejmości skrutinera Marka Wieremiejko mogę zaprezentować Państwu wyniki z

XX MISTRZOSTW POLSKI FORMACJI TANECZNYCH
" R A D O M   2 0 0 3 "

[Szczegółowe wyniki MP...]


Witam serdecznie wszystkich po wakacjach !!! (nie dotyczy studentów, którzy mają jeszcze wolne albo sesję powtórkową?!)
Mam nadzieję, że Wszyscy solidnie odpoczęli i potrenowali za zgrupowaniach, żeby z świeżą nabytą energią przystąpić do kolejnego sezonu tanecznego. Zainteresowanych rywalizacją turniejową odsyłam do działu Turnieje, gdzie znajdą już kilka ogłoszeń o turniejach. Na razie jest ich niewielka liczba jak to na początku sezonu bywa, ale mam nadzieję, że wraz z upływem czasu pojawią się kolejne propozycje turniejowe.

No cóż, fakt pozostaje faktem:

ROZPOCZĄŁ SIĘ NOWY SEZON TANECZNY 2003/2004!


Archiwum Aktualności:
lipiec, sierpień 2003, czerwiec 2003, maj 2003,
kwiecień 2003, marzec 2003, luty 2003,
styczeń 2003, grudzień 2002, listopad 2002,
październik 2002, wrzesień 2002, sierpień 2002,
lipiec 2002, czerwiec 2002, maj 2002,
kwiecień 2002, marzec 2002, luty 2002,
styczeń 2002, grudzień 2001, listopad 2001,
październik 2001, wrzesień 2001, sierpień 2001,
lipiec 2001, czerwiec 2001, maj 2001,
kwiecień 2001, marzec 2001, luty 2001,
styczeń 2001, grudzień 2000


Maciej Felzanowski
Beata Andrusiów

Fot.Stanisław Ziaja