Listpad 2002 będzie stał pod znakiem dużej liczby turniejów. A więc będzie szansa na podwyższenie tak umiejetności jak i klasy tanecznej. Dzisiaj dodałem do kalendarza turniejów kolejne imprezy, które w listopadzie odbędą się 24.11.2002 w Zwierciu i Zielonej Górze.
[Zapowiedzi/Kalendarz turniejów...]


W tym serwisie poniedziałek to dzień wyników i od nich zacznę. Skrutiner Artur Drąg nadesłał wyniki z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego " Myślenicka Jesień 2002 ", który odbył się 26.10.2002 w Myślenicach.
[Szczegółowe wyniki turnieju...]


Pan Jacek Karas zaprasza na turniej tańca nowoczesnego

Puchar Warszawy w Tańcu Nowoczesnym
Międzynarodowy Puchar Polski
INTERNATIONAL POLISH TROPHY
ALLSTARS CHALLENGE 2002
23-24 listopada 2002, Warszawa


Turniej jest zgłoszony do IDO


[Szczegółowy regulamin imprezy... - p_ipt02.doc (90,6 kB)]


Szanowni Czytelnicy tego serwisu !

Dzisiaj chciałbym polecić Wam, coś naprawdę niecodziennego. Otóż znany i lubiany przez wszystkich Jarek Michałek miał ostatnio przyjemność grać muzykę taneczną na Mistrzostwach Świata w Tańcach na Wózkach, które odbyły się w Warszawie (13.10.2002). Poruszony atmosferą tego niesmowitego wydarzenia pokusił się na napisanie swojego, bardzo osobistego komentarza do tej imprezy. Poniżej prezentuję początkowy fragment tego tekstu. Natomiast w dziale Artykuły zamieściłem pełny tekst tego artykułu, którego lekturę polecam wszystkim. Natomiast na stronie WWW: www.sportdancer.net Jarka Michałka można obejrzeć zdjęcia z tej niesamowitej imprezy.

Jarosław Michałek

"Z czym się Wam kojarzą wózki inwalidzkie ? .... Ano mnie w tej chwili kojarzą się tylko z tańcem. Jeż po raz kolejny miałem okazję być na turnieju, gdzie część tancerzy porusza się na wózkach. Tym razem była to impreza najwyższej rangi: Mistrzostwa Świata. Jeśli nie widzieliście ich jak tańczą to się pewnie zastanawiacie, czy siedząc na wózku można tańczyć ?" [...]

[Cały artykuł Jarka Michałka...]Mirosław Wolak
Relacja z Mistrzostw Okręgu Małopolskiego - Skawina 2002

Raz do roku odbywa się w naszym okręgu turniej, który w sposób szczególny mobilizuje tancerzy, trenerów, sędziów, rodziców i wszystkich tych, którzy interesują się tańcem. Mam tutaj na myśli coroczne MISTRZOSTWA OKRĘGU MAŁOPOLSKIEGO. Taki właśnie szczególny turniej odbył się wczoraj (20.10.2002) tradycyjnie już na gościnnym parkiecie hali widowiskowo-sportowej Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Turniej po za oczywistym celem wyłonienia Mistrzów Okręgu, stanowi przegląd aktualnego poziomu tanecznego par z naszego okręgu w poszczególnych kategoriach wiekowych. Smaczku temu całemu wydarzeniu dodaje fakt, że cała rywalizacja odbywa się pomiędzy parami, które doskonale się znają, a niektóre z nich toczą ze sobą boje już od wielu lat. Dlatego szczególnie w najwyższych kategoriach do samego końca czołowe pary starają się ukryć swój udział (lub absencję) w mistrzostwach. Prawdę mówiąc jest to zawsze pewna niespodzianka, kto tak naprawdę wyjdzie na parkiet oraz w jakiej jest formie tanecznej. Niewątpliwy dreszczyk emocji wywołuje także pytanie czy ubiegłoroczni Mistrzowie obronią swoje tytuły, czy też zasada "bij mistrza" weźmie górę. Jeżeli dodamy jeszcze do tego nieoficjalną rywalizację pomiędzy klubami, trenerami (do której oczywiście nikt głośno się nie przyznaje), a także rodzicami, to będziemy mieli pełny obraz gorącej atmosfery panującej na mistrzostwach.

Cała ta dodatkowa otoczka mistrzostw, a także zasada maksymalnej bezstronności, spowodowała, że do sędziowania zaproszono sędziów (oczywiście spoza okręgu), posiadających najwyższe uprawnienia sedziowskie. I tak z wielkim wdziękiem, ale i mocną ręką (uwagi do par o przepisowe stroje i obuwie) Komisji Sędziowskiej przewodniczyła i turniejem pokierowała Pani Izabela Wójtowicz. Dalej zasiadali sędziowie, którzy w świecie tanecznym nie wymagają żadnych rekomendacji: Prezes ZG PTT Andrzej Mierzwa, Prezes PTT-Sport Antoni Czyżyk, Panie Monika Sakowska i Irena Stachura oraz Panowie Waldemar Sakowski i Krzysztof Majewski. W roli obserwatorów wystąpili Prezes Okręgu Małopolskiego PTT Pani Maria Nowak oraz Członek Prezydium ZG PTT Tadeusz Krupiński. Doskonałą muzykę zapewnił (do czego od lat nas już przyzwyczaił) oraz obiecał relację fotograficzną na swojej stronie WWW (www.sportdancer.net) Jarosław Michałek. Oczywiście nie można nie napisać o gościnnych organizatorach ze Skawiny, że wspomnę tylko o Panu Dyrektorze Centrum Kultury i Sportu Krzysztofie Januszu, którzy jak zawsze zapewnili parom wspaniałe warunki do rywalizacji oraz przygotowali salę (świetny wystrój sali, oświetlenie, nagłośnienie, pokazy) i zaplecze na poziomie godnym rangi Mistrzostw Okręgu. Swoistego kolorytu całej imprezie dodał występ w roli konferansjera naszego rodzimego showman'a Krzysztofa Myszkowskiego (życzymy mu dalszego udanego występu w telewizyjnym teleturnieju).

O ocenę poziomu tanecznego tegorocznych Mistrzostw Okręgu raczej się nie pokuszę, zostawię to specjalistom. A propos, gdyby Ktoś z sędziów, trenerów, obserwatorów chciałby się na ten temat wypowiedzieć to chętnie opublikuję taką wypowiedź. Ja natomiast mogę napisać, jak to wyglądało zza stolika skrutinerskiego.
W dziale Turnieje oczywiście publikuję pełne wyniki ze wszystkich kategorii, gdzie można poznać z imienia i nazwiska Mistrzów Okręgu we wszystkich kategoriach oraz zobaczyć wszystkie typowania i oceny, natomiast w trakcie turnieju (szczególnie w kategoriach sędziowanych jawnie) nie wszystko było tak oczywiste od samego początku.
Zacięta rywalizacja rozgorzała w kategorii 16-18 lat w stylu STANDARD, gdzie po pierwszych trzech tańcach na zdobycie tytyłu miały szansę trzy pary, z których każda miała jeden taniec wygrany, jeden na drugim miejscu i jeden na trzecim. Dopiero dwa ostatnie tańce zdecydowały o ostatecznej kolejności i zwycięstwie pary Bogdan Myśliwiec-Małgorzata Łach, która pozostawiła w pokonanym polu Łukasza Czyżowskiego z Zuzanną Oleksy oraz Sławomira Kulę z Marzeną Kulą.

Największych jednak emocji dostarczył występ par w najwyższej kategorii AMATORZY w stylu latynoamerykańskim. Z pierwszej rundy (1/4 F) na tzw. komplecie 35 typowań (lub prawie komplecie 32-34 typowania) do półfinału awansowało 7 par, dalej do finału komplet typowań (lub prawie komplet 33-34 typowania) uzyskały cztery pary i właśnie pomiędzy nimi rozegrała się finałowa rywalizacja o medale. Oczywiście o liczbie uzyskanych typowań w rundach przedfinałowych (zgodnie z zaleceniami Sędziego Głównego), wiedzieliśmy tylko my skrutinerzy. Z tym większym napięciem i kamienną twarzą niezdradzającą niczego oczekiwaliśmy finału. Samba wygrana minimalnie przez parę 59 Tomasz Rachwalski-Anna Protas wstępnie ustaliła, że ta para wraz z parą 58 Konrad Mazurek-Katarzyna Stępak będą walczyły o złoty medal, a para 77 Marcin Skalski-Dominika Pancerz zajmując III m. w Sambie, będzie walczyła z parą 75 Krzysztof Ożóg-Monika Heinze o brązowy medal. Identyczny rezultat w Cha-Cha-Cha nasuwał przypuszczenia, że wynik dalszej rywalizacji jest oczywisty. Tymczasem w kolejnych dwóch tańcach wynik pomiędzy rywalizującymi parami został odwrócony. Zatem po czterech tańcach pary 58 i 59 miały po dwa wygrane tańce i dwa na drugim miejscu, a pary 75 i 77 miały po dwa miejsca trzecie i po dwa czwarte. O podziale medali miał zadecydować ostatni taniec, Jive. Publiczność, która zdawała sobie z tego sprawę (jawne sędziowanie !) wstała z miejsc i tak żywiołowo zaczęła dopingować swoich faworytów, że konferansjer miał kłopoty z zapowiedzeniem ostatniego tańca. Rywalizujące pary dały z siebie wszystko, brawurowym Jivem do ostatniego taktu muzyki starały się przekonać sędziów, że to im właśnie należy wyższe miejsce. Oszalała publiczność tańczyła na trybunach, a na koniec gorącymi oklaskami nagrodziła wielokrotnie kłaniające się pary. Ostatnie oceny sędziowskie przyznały zwycięstwo i złoty medal parze 58 Mazurek-Stępak, II m. i srebrny 59 Rachwalski-Protas oraz III m. parze Skalski-Pancerz.

[Szczegółowe wyniki mistrzostw...]


Wczoraj późnym wieczorem zakończyło się tradycyjne Taneczne Święto Dębica-Tarnów. W ramach tej dwudniowej imprezy wyłoniono Mistrzów Okręgu Podkarpackiego w kategoriach dziecięcych, oraz odbyły się dwa turnieje punktowe "ZŁOTA PARA 2002" Dębica (12.10.2002) i "KLASA M.F.K. 2002" Tarnów (13.10.2002). Frekwencja par była bardzo wysoka, dość powiedzieć, że w pierwszym dniu przyjechało ok. 120 par, a w drugim 160 (w tym kilkanaście par klasy A). Trzeba przyznać, że organizatorzy spisali się na medal i doskonale przygotowali trzy świetne imprezy taneczne, a nad wszystkim czuwał oraz znakomicie poprowadził turnieje Maciej Berger.
Wszystkich zainteresowanych wynikami odsyłam do działu Turnieje - wyniki turniejów.

Skrutiner Piotr Lach nadesłał wyniki z Mistrzostw Łomży (12.10.2002) oraz z II MTTT "INTEGRACJA CUP 2002", IDSF OPEN LATIN, Mistrzostwa Świata w tańcach na wózkach, który odbył się w Warszawie.


Dzisiaj tylko wyniki z II OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU TAŃCA TOWARZYSKIEGO "NOWY SĄCZ 2002", które nadesłała skrutnier Maryla Kowalik.


Wiem, że wszyscy się o mnie martwili dlaczego nie aktualizuję serwisu, niektórzy posunęli się nawet do tego, żeby zaganiać mnie do pracy przy pomocy telefonu komórkowego. No, więc byłem na krótkim wypoczynku, ale zapewniam wszystkich, że to się więcej nie powtórzy (w najbliższym czasie).
Teraz już jestem i od razu spieszę donieść, że długo wyczekiwane wyniki z turnieju w Gliwicach (28.09.2002) już są (nadesłał Artur Drąg). Wyniki z Nowego Sącza jeszcze do mnie nie dotarły, ale jak tylko je otrzymam, to je opublikuję.
W tabeli "Turnieje - Zapowiedzi Turniejów" dodałem kilka nowych imprez, które odbędą się jeszcze w październik, a także w listopadzie.
[Turnieje - zapowiedzi turniejów...]


Archiwum Aktualności:
wrzesień 2002, sierpień 2002, lipiec 2002,
czerwiec 2002, maj 2002, kwiecień 2002,
marzec 2002, luty 2002, styczeń 2002,
grudzień 2001, listopad 2001, październik 2001,
wrzesień 2001, sierpień 2001, lipiec 2001,
czerwiec 2001, maj 2001, kwiecień 2001,
marzec 2001, luty 2001, styczeń 2001,
grudzień 2000


Maciej Felzanowski
Beata Andrusiów

Fot.Stanisław Ziaja