System komputerowy do kompleksowej
obsługi Turnieju Tańca Towarzyskiego

"Skating System '2000" posiada licencję
Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Tanecznego

na używanie go na Turniejach Tańca Towarzyskiego
oraz na dystrybucję wśród Skrutinerów PTT.

Krótka charakterystyka systemu

"Skating System '2000" jest specjalizowanym systemem komputerowym do kompleksowej i profesjonalnej obsługi Turnieju Tańca Towarzyskiego. Wspomaga przede wszystkim pracę skrutinerów przy rejestracji uczestników i obliczaniu wyników. Pomaga parom uczestniczącym w turnieju poprzez szybką i bieżącą informację o wynikach turnieju. Organizatorom, sędziom i konferansjerom umożliwia sprawne i bezproblemowe przeprowadzenie imprezy tanecznej.
Skrutiner wyposażony w komputer z zainstalowanym programem "Skating System '2000" i drukarkę, jest w pełni przygotowany do pracy w Komisji Skrutacyjnej. Nie potrzebuje on żadnych dodatkowych druków, formularzy, list. Dzięki programowi "Skating System '2000" praca na turnieju skrutinera jest o wiela łatwiejsza i przyjemniejsza, a co najważniejsze na dużych i długich turniejach, obliczone wyniki nie są obarczone ryzykiem popełnienia błędu przez skrutinera z powodu zmęczenia.

Zastosowanie i możliwości systemu

Obsługa systemu

"Skating System '2000" charakteryzuje się łatwym i intuicyjnym sposobem obsługi. Każdy użytkownik może opanować go w krótkim czasie. Dowodem na to jest fakt, że "Skating System '2000" był używany nie tylko przez jego autora, ale także przez innych skrutinerów, z którymi autor programu miał przyjemność pracować na turniejach tańca w Komisjach Skrutacyjnych. Wielokrotnie zdarzało się, że skrutinerzy, którzy mieli po raz pierwszy styczność z programem na danym turnieju tańca, pod jego koniec stawali się biegłymi ekspertami w obsłudze tego programu. Wszyscy oni potwierdzają, że "Skating System '2000" jest prosty, łatwy i intuicyjny w obsłudze, a opanowanie jego obsługi nie jest kłopotliwe.

Ważną zaletą "Skating Systemu '2000" jest natychmiastowa i widoczna sygnalizacja ewentualnych błędów, które mogą powstać w trakcie wprowadzania danych np. za dużo lub za mało typowań od jednego sędziego w eliminacjach, dwie te same oceny lub brak oceny od jednego sędziego w finałach, nie wprowadzenie wyników jednego sędziego przez skrutinera itp. Dzięki temu ryzyko popełnienia błędu przez skrutinera przy wprowadzaniu danych zostało zminimalizowane.

Konfiguracja systemu

"Skating System '2000" jest bardzo elastyczny i w pełni konfigurowalny. Pozwala w dowolnym momencie turnieju dopisać brakującą parę, zdyskwalifikować lub skreślić parę, zwiększyć/zmniejszyć liczbę sędziów, zmienić liczbę typowań i par awansujących do następnej rundy, wydrukować papiery sędziowskie dla wybranych tańców, zmienić liczbę grup itp. System umożliwia także dodanie/usunięcie w trakcie trwania turnieju dowolnej rundy, barażu lub dogrywki.

Użytkownik może dostosować "Skating System '2000" do swoich upodobań i przyzwyczajeń oraz do posiadanego sprzętu poprzez możliwość konfigurowania formatów wydruków, kolorów na ekranie, używanych drukarek i edytorów. System pozwala także skrutinerowi dostosować wydruki turniejowe do charakteru przeprowadzanego turnieju np. wydruki list par i wydruki klubów z uwzględnieniem kraju skąd pochodzi para na turniejach międzynarodowych i bez podawania kraju na turniejach krajowych, papiery sędziowskie w grupach (mieszanych lub stałych) lub bez podziału na grupy, druki sędziowskie do jawnego i niejawnego sędziowania rund finałowych itp. System jest także przygotowany do obsługi tak specyficznych turniejów jak Puchar Prof. Mariana Wieczystego gdzie nie jest określona liczba sędziów, a na wynik pary składa się wynik uzyskany przez parę w każdym tańcu osobno (turniej w 10 tańcach) w konkurencji figur podstawowych i konkurencji układów dowolnych.

Referencje systemu

"Skating System '2000" był używany do obsługi wielu turniejów w Polsce, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Sprawdził się na dużych imprezach takich jak:

 • Mistrzostwa Polski w Tańcach Latynoamerykańskich, Kraków 2002,
 • Teddy Trophy Open '1996-1999,
 • Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych 1999-2000,
 • Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu 2000-2001,
 • Turniej o Puchar Prof. Mariana Wieczystego 1996-2001,
 • IDSF International Dance Festival (Standard, Latin)-Zabrze 2001,
 • Amateur Latin Championship of Upper Sielsia - Open IDSF w Zabrzu '1999-2000,
 • Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego 1996-2001,
 • Mistrzostwach Okręgu Ślaskiego 1998-2000,
 • Mistrzostwach Gliwic,
 • Mistrzostwa Okręgu Kieleckiego,
 • Mistrzostwa Radomia
  jak i na wielu innych miezynarodowych, ogólnopolskich i lokalnych turniejach. Wszędzie zbierał bardzo pochlebne recenzje od sędziów, organizatorów i par uczestniczących w tych turniejach.

  Użytkownicy "Skating System '2000", skrutinerzy PTT:

  Robert Baran, Kraków
  Artur Drąg, Kraków
  Dorota Dudek, Jastrzębie
  Małgorzata Kocińska, Zielona Góra
  Maryla Kowalik, Kraków
  Piotr Lach, Warszawa
  Paweł Łyczko, Kraków
  Dariusz Rosiak, Opole
  Ewa Wodecka, Opole
  Mirosław Wolak, Kraków
  Marek Woźny, Krobia

  O autorze

  "Skating System '2000" został napisany przez skrutinera, który jest zawodowym informatykiem. System jest sumą wieloletnich doświadczeń jego autora z wielu turniejów, na których miał przyjemność pracować w Komisjach Skrutacyjnych. W trakcie jego tworzenia autor programu zachowywał reżim technologiczny, który stosuje się przy tworzeniu dużych systemów komputerowych dla przedsiębiorstw i banków. Niezależnie od tego, wszystkie kolejne wersje systemu były przekazywane do testowania skrutinerowi i profesjonalnemu informatykowi skrutinerowi mgr inż. Arturowi Drągowi, który bardzo skrupulatnie testował system w poszukiwaniu ewentualnych błędów i usterek. Wiele cennych pomysłów i uwag, które zostały uwzględnione w systemie przekazali inni skrutinerzy, którzy używali tego systemu na turniejach, a także sędziowie, organizatorzy i inni uczestnicy turniejów tanecznych. "Skating System '2000" cały czas jest rozwijany i modyfikowany w odpowiedzi na nowe potrzeby i wyzwania, które stają przed skrutinerami PTT na Turniejach Tańca Towarzyskiego.

  Wymagania sprzętowe i programowe systemu

  Kontakt z autorem i sprzedawcą systemu

  Mirosław Wolak
  31-523 Kraków, ul. St. Moniuszki 36/2
  tel. 0 606 880 742
  tel. do pracy: (012) 634-16-16
  e-mail: mwolak@taniec.krakow.pl